Relacja z koncertu - Poznań, 21 listopad 1999


2Tm2,3 znany bardziej jako "Tymoteusz", to pierwsza polska rockowa kapela śpiewająca otwarcie o Jezusie. Swój repertuar opierają głównie na fragmentach z Pisma Świętego, dobierając do tego często ostrą, rockową muzykę, choć także nie są im obce wpływy folku i reggae. Muzycy, wchodzący w skład zespołu to Tomasz Budzyński (Armia), Robert "Lica" Friedrich (ex. Acid Drinkers), Darek "Maleo" Malejonek (Houk, Maleo Reggae Rockers), Marcin Pospieszalski, Piotr "Stopa" Żyżelewicz, Beata Kozak, Angelika Górny oraz gościnnie Maciej "Ślimak" Starosta (Acid Drinkers), Joszko Broda i wielu innych znanych polskich muzyków. "Tymoteusz" jak dotąd nagrał dwie płyty: "Przyjdź"(1997r.) i "Amen"(1999r.). Teksty ich największych przebojów (m.in. "Szema Izrael", "Marana Tha", "Psalm 13", "Kto nas odłączy od Miłości Boga") są znane i chóralnie odśpiewywane na koncertach przez fanów. A propos fanów, na każdy koncert tej kapeli przychodzi ich bardzo dużo.

Tak było i tym razem. W pewien niedzielny wieczór 21.11.1999r. w domu parafialnym przy kościele pod wezwaniem Trójcy Świętej na Dębcu, zgromadziło się wielu młodych ludzi, którzy na "coś" czekali. Okazało się, że to właśnie dziś w małej salce na strychu ma zagrać 2Tm2,3. Kiedy wszyscy zostali już wpuszczeni i na scenę weszli muzycy, na sali rozpoczęło się "prawdziwe piekło", a "raczej niebo". Zespół zaczął serwować zgromadzonej publiczności same rarytasy z ich skromnego dorobku płytowego. Cała widownia wrzała. Pojawili się pierwsi śmiałkowie, którzy "latali" pod samym sufitem. Lecz czemuż się dziwić, skoro z ust wokalisty padały słowa "Psalmu 13", "Psalmu 18", "Jahwe Tyś, Bogiem mym", "W obliczu aniołów", "Amen", "Marana Tha" i wspaniałego "Szema Izrael", podczas którego wszystkie dłonie ułożyły się w znak Ducha Świętego. Niestety muzycy szybko zeszli ze sceny, a powrócili na nią dopiero wywołani krzykiem "WIĘCEJ CZADU DLA JEZUSA!!!". Zagrali więc jeszcze na bis "Kantyk trzech młodzieńców" i chóralnie odśpiewane (a raczej wykrzyczane) "Alleluja".

Po koncercie Tomek zapraszał wszystkich na spotkania wspólnoty neokatechumenalnej, które mają miejsce w każdy poniedziałek i czwartek o godzinie 19:00, w domu parafialnym przy kościele pod wezwaniem Trójcy Świętej.

A więc "Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry rycerz Jezusa Chrystusa" (2tm 2.3).

Maciej Bauza